1997 1999 2003 2004 2005 2008 2009 2011 2012 2014 2016
MMORPG ╟────┴────┴────┼────┴────┴────┴────┴────┴────┴────┴────┴────┴────┼────┴────┴────┴────┴────┴────┴────►
Ultima Online EQ EVE L2 EQ2 WoW GW AoC Aion Rift SWTOR TERA GW2 ESO AA Black Desert Bless
Hráli jsme
Významný historický mezník
Zrod Vykalených Čepelí
Interesantní

Počátek

Události

Pel-mel

Galerie

TS3IP: 147.228.101.85
Heslo: TERA

DiscordVykaleneCepele


UdálostiArcheAge

Jde o dlouze vyvíjený titul, který má sice zastaralý soubojový systém, ale přináší obšírnou komplexnost a nové herní principy, přitom se bez újmy drží elementárního MMO standardu. Na zmíněném projektu pracuje korejské studio XLGames a z toho plyne i vizuelní podání, které je graficky krásně provedené, ale také i předpokládaně korejské.
Vzhledem k dostatečné dostupnosti informací svázaných s tímto titulem, berte následující odstavce jako nástin pro utvoření obecných představ o tom, co lze ve hře očekávat.Galerie

Rasy a frakce

Svět ArcheAge je tvořen dvěma kontinenty, které obývají dvě rozdílné kultury, dva myšlenkové proudy, dvě frakce. Prostý důvod k věčným sporům. Západní kontinent je domovem rasy NUIAN (lidí) a ELVES (elfů), zdejší kultura je i napohled ryze západní. Východní kontinent je obýván rasou FIRRAN (koček) a HARANI (lidí - ztvárněných v obrazu čínské kultury).


Třídy

Dovednosti každého hrdiny jsou dány kombinací tří tříd z celkového výběru deseti možných. Načež oněch 10 tříd se dá rozdělit na 6 primárních (Battlerage, Sorcery, Archery, Vitalism, Occultism, Shadowplay) a 4 podpůrných (Songcraft, Witchcraft, Auramancy, Defense). Suma sumárum se dá pro vlastní skillset dosáhnout přes 100 mixů finální třídy.


Výroba

Pokud vás lákají rukodělná řemesla, budete mít nejspíš problém vybrat si z 21 profesí, které lze v této hře provozovat. Když opomeneme základní profese, s kterými se setkáváme v ostatních hrách, pak se nám tu nabízejí možnosti jako: pěstovat rostliny a dřeviny, chovat dobytek, stavět domy, vyrábět lodě, krást atd.


Ekonomika

Sběr, těžba, výroba a následně prodej je základním stavebním kamenem pro rozvíjející se ekonomikou, tak to funguje i v této hře. Dokonce se vyplatí putovat za obchodem, jelikož ceny a zboží jsou v závislosti na obchodnících pokaždé jiné. Při takovém transportu lukrativního zboží za nejlepší cenou je třeba vzdorovat nebezpečí, které číhá na každém rohu.


Otevřené PvP

ArcheAge je hra, kde si lze opět užívat otevřeného PvP (bez izolace v battlegroundech) a vybudovat tak impérium ovládající svět napříč kontinety. Jde o PvP se vším všudy, s masivními nájezdy, s dobývání hradů pomocí obléhacích strojů a drancováním majetku.


Lodní bitvy

Na moři lze očekávat různé nepříjemnosti v podobě pirátů, nebo PvP bitev, a nejen to, pod hladinou moří na vás může číhat hrozba jménem Kraken.Galerie

Zločin a trest

Pokud je vám libo oplétaček se zákonem, pak stačí něco ukrást, nebo někoho tak trochu zabít (z vaší frakce). Pakliže váš čin bude odhalen, a to tak, že jiný hráč nalezne stopu, která se vždy po takové nekalosti objeví, automaticky získáte trestný bod. Když těchto bodů jest 50, následuje soud. V okamžiku vašeho soudu vstupuje do procesu porota složená z nahodile vybraných 5 hráčů, kteří se přihlásili u patřičného NPC. Porota je nejdříve obeznámena s vašimi činy, aby pak následně odhlasovala jednu z pěti variant trestu (0 - svoboda). V ostatních čtyřech případech jdete za katr.


Hledání pokladů

Jestliže chcete rychle zbohatnout, pak se lze vydat cestou lovce pokladů. Stačí si pořídit potápěčskou výbavu, samozřejmě i nějakou tu lodičku, potopit se pod hladinu a doufat v notnou dávku štěstí.


Létání

Kdo má rád pohled z ptačí perspektivy, může si pořídit kluzák a kdykoliv si zkrátit cestu z libovolného vrcholu. V nabídce kluzáků lze narazit na různé druhy těchto plachtidel, zpravidla se liší manévrovacími schopnostmi, rychlostí, možností stoupání, nebo můžete pořídit kluzák s útočnými skilly.Galerie

DocBrown          

1.
Laďásek 09:47  07. 09. 2014 D E
https://www.youtube.com/watch?v=nBfPaBTnCkg
2.
Brown 09:01  08. 09. 2014 D E
Současná verze hry v Koreji je 1.7
Zpět k událostem  Zpět - vložit komentář


Autor:
Heslo:

Komentář:

Součet: 7 + 4 ⇒


*Heslo slouží pro zpětnou editaci!

DocBrown 2014