1997 1999 2003 2004 2005 2008 2009 2011 2012 2014 2016
MMORPG ╟────┴────┴────┼────┴────┴────┴────┴────┴────┴────┴────┴────┴────┼────┴────┴────┴────┴────┴────┴────►
Ultima Online EQ EVE L2 EQ2 WoW GW AoC Aion Rift SWTOR TERA GW2 ESO AA Black Desert Bless
Hráli jsme
Významný historický mezník
Zrod Vykalených Čepelí
Interesantní

Počátek

Události

Pel-mel

Galerie

TS3IP: 147.228.101.85
Heslo: TERA

DiscordVykaleneCepele


UdálostiBlack Desert

Black Desert vznikl pod křídly jihokorejské společnosti Pearl Abyss, která vznikla v roce 2010 za účel tvorby MMORPG žánrů. První z jejich počinů je znám pod názvem Continent of the Ninth, také známý jako C9.
Black Desert byl navržen tak, aby oslovil i západní herní publikum a předpokládá se tak, že sklidí úspěch po celém světě. Projekt je ve vývoji více jak čtyři roky a nyní se nachází ve fázi uzavřeného testování. Titul je postaven na vlastním enginu s cílem o zpřístupnění plnohodnotně otevřeného světa za účasti velkolepých bitev. Black Desert je sandboxovou záležitostí, která umožňuje celou řadu jedinečných zážitků, včetně strategicky orientovaných akcí při obléhání hradů, a taky sofistikovaného obsahu, jako je simulace obchodování, pronájem a správa nemovitostí.Galerie

Příběh

Černá poušť je rozdělena do dvou zemí Calpheon a Valencia. Tyto frakce se nachází ve vysilujícím boji o černý kámen, jenž je zdrojem elementární energie. Calpheon je prosperující komerčně orientovaná země, zatímco Valencia jde duchovní cestou. Černý kámen je pahorek oddělující oba národy, lidé z Calpheonu jej znají jako Černá poušť, na rozdíl od lidu z Valencie, kteří ho nazývají Rudou pouští, z důvodu krví zbarveného písku vlivem nekonečných bitev.

Rasy a třídy

Zatím jsou známé tři rasy: lidé, elfové a obři. Pokud jde o třídy, k dispozici by měly být tyto: Warriors, Hunters, Sorceresses, Predators, Valkyries, Archers, Wizards, Bladers a Assassins

Bojový systém

Bojový systém, jak je již zvykem, je plně akční bez nutnosti označování cíle. Bojovat lze i z hřbetu mountů, a to nejen při běžném PvE, ale i v PvP při obléhání. Boj z mounta přináší několik výhod, jako jest možnost nabíjení některých skillů, což vede k navýšení poškození, dále pak získáváte schopnost srážet nepřátele k zemi. Nicméně to má i své nevýhody, tento způsob boje vyžaduje o něco více zručnosti a přesnosti.


Úkoly

Hra obsahuje běžné questy, kdy je třeba dokončit některé dungeony, strážit karavany, uspět v koňských dostizích, hledat ztracené mazlíčky, chytat zloděje atd. Zajímavostí je, že některá monstra jsou s příchodem noci houževnatější, zato i odměny jsou zajímavější. Dokonce i dropované předměty jsou závislé na čase, jednoduše záleží v jakém čase daná monstra zabíjíte.

AI NPC

Důležitou součástí této hry je budování vztahů s NPC. V závislosti na vašem vztahu k patřičnému NPC nebo celé skupině NPC vám bude vypočítána odměna. Například za záchranu kočky jedné starší paní, obdržíte odměnou přístup do dungeonu. NPC mají své soukromé zájmy a tradice, vlastní interakce s nimi vám zajistí získat adekvátní reputaci. Mimo jiné je příjemné pozorovat, jak NPC reagují na čas. Vždy, když přichází noc, postavičky opouští ulice a odebírají se do svých domovů.PvP a penalizace za smrt

Je potvrzeno, že PvP bude probíhat v otevřeném světě napříč celou mapou, hráči, kteří mají z PvP vyrážku se jednoduše přepnou do chráněného módu a bude vyřešeno. Pokud při souboji umřete, a to i mimo PvP, může se stát, že upustíte něco ze svého inventáře, nikoliv nic, co máte oblečeného. V tomto případě se musíte vráti k místu umrtí a věci si opět vyzvednout. Nemusíte se obávat odcizení upuštěných předmětů jiným hráčem, budou patřit stále vám, až do vyzvednutí. Jde o jakousi penaltu za smrt, která vás může stát krátkou procházku.

Dobývání hradů

Obléhání hradů je hlavní doménou PvP, kdy v principu jedna guilda se snaží převzít vládu nad hradem druhé guildy. Vlastnictví hradu poskytuje držiteli moc řídit ekonomiku v daném regionu formou daní. Útočící strana má možnost použít děla na boření hradních zdí nebo žebříky na jejich překonání. Zatímco obránce posílá úderné jednotky za účelem likvidace dělostřelectva a snaží se postupně likvidovat vetřelce, kteří se úspěšně vyškrábali na obranné zdi. Počet hráčů při těchto akcích není nikterak limitován, ba ani není omezení v počtu guild, které se mohou na celé akci podílet.

Parkur

Black Desert je rozšířen o možnost provozování parkuru, to znamená, že na všechny objekty, které mají hrany o vyhovující výšce, se dá šplhat. Tato prostorová dispozice vytváří pocit realismu, který předtím nikdy nebyl viděn v jiných MMO hrách.

Stavění domů

Ve hře BlackDesert bude přes 2000 domů, které si budete moci pořídit. Stačí mít dostatečný obnos zlaťáků a trochu štěstí při dražbě. Každý majitel musí platit poplatky za pronájem, pokud tak neučiní, dům propadne zpět do dražby. Interiér svého domu si můžete zkrášlit nábytkem, nebo jej pro praktické účely vybavit možnostmi pro zprostředkování obchodu, či možností pro řemeslnou výrobu. Což znamená, že pokud jiný hráč pokliká na váš dům, uvidí vámi nabízený sortiment.

Draci

A ještě jedna perlička na závěr. Podle posledních informací je známo, že čas od času budou na města nebo skupiny NPC útočit draci. Tyto nahodilé události by se daly přirovnat k riftům ve stejnojmenné hře.

Svět a grafika

Black Desert nabízí obrovský dynamický svět našlapaný překrásnými scenériemi, jehož cesty vás povedou přes malé vesničky až po rušná města, půjdete spalující pouští až k zemi věčného ledu, budete se prodírat bujnými lesy hemžící se divokou zvěří a na každém kroku budete objevovat tajuplná místa, jeskyně či temné kobky na jejichž konci vás čeká nesmírné bohatství. Aby toho nebylo málo, po fyzikální stránce ctí tento svět reálné zákonitosti denních cyklů a proměnlivosti počasí. Obzvláště úchvatné jsou ambientní efekty při východu nebo západu slunce. Grafika je zkrátka famózní, řekl bych hodná současným nextgen poměrům.Zdroj: http://black-desert.com/

DocBrown          

2.
Tomas 14:24  26. 10. 2014 D E
Ahoj,
ted někdy se rozjíždí open beta Black Desert. Budete tam hrát ?
3.
Brown 14:22  08. 11. 2015 D E
Ahoj,
v Koreji hrát nebudeme, ale možná to zkusíme při betatestech v Rusku.
Nicméně, do Evropy se dostane až v 1Q 2016.
4.
Brown 14:11  17. 01. 2016 D E
Instruktážní videa od Rouga osvětlující herní mechaniky https://www.youtube.com/user/vlastafo
5.
Hoshigaki 19:30  05. 03. 2016 D E
Tak a začal sem hrát je tu nějaká CZ guilda ?

Server: Alustin
Char name: Hoshigaki
6.
Brown 09:27  27. 03. 2016 D E
Náš cech neohrožených bojovníků za závislost působí na serveru Jordine.
Aktivity Vykalených Čepelí lze registrovat mezi kanály Balenos J1 - Balenos J2.
7.
Aninka 13:19  11. 08. 2016 D E
Ahoj. Znám Vás ještě z Tery a ted hraju Black desert a manžel chce odejit do zahraniční guildy s velkým porgresem a já hledám nějaké pohodáře , kde si budu moc hlavně craftit, levelit a občas když nebudu vědět mi někdo odpoví . Nemáte u Vás místo? Aninka ze Znamení Lva . Toulám se casto na Balenos 1 i 2 Postava Aninka, , rodina Sarume , tak pokud máte zájem ozvěte se . Bývám občas afk tak prosím trpělivost.)
Zpět k událostem  Zpět - vložit komentář


Autor:
Heslo:

Komentář:

Součet: 8 + 9 ⇒


*Heslo slouží pro zpětnou editaci!

DocBrown 2014